Vodníček

Otfried Preussler
ledna února března dubna května června července srpna září října listopadu prosince
  • -71,00 Kč
  • -71,00 Kč
back
side
Zobrazit náhled
Otočit
Detaily produktu
Kód
Autor Otfried Preussler
Rok vydání 2019
Edice 1. vydání
Počet stran 104
Vazba vázaná
Výška 21,5 cm
Šířka 15,5 cm
ISBN 978-80-906543-8-9

Vodníček

Otfried Preussler
220,00 Kč
149,00 Kč Sleva 71,00 Kč

Příběh začíná narozením malého vodnického chlapce. Jak Vodníček roste, seznamuje se postupně pod bedlivým dohledem svých rodičů s nejbližším okolím i s lákavým světem za břehy rybníka. To pravé dobrodružství však začíná, až když trochu povyroste a vydá se na dobrodružné výpravy za poznáním okolního světa sám. Poznává odlišný svět lidí, těch zvláštních velkých bytostí, které „ani plovací blány nemají“ a „když skočí do vody, musí se hned zase vynořit“, dokonce si mezi nimi najde i kamarády. Ani o nějakou tu lumpárnu zde není nouze. Po všech dobrodružstvích vodnická rodina nakonec uléhá k zimnímu spánku. Ale kdo ví, Vodníčkův příběh tím možná vůbec nekončí…

Autor Otfried Preussler (1923–2013), rodák z Liberce, patří k nejúspěšnějším a nejoceňovanějším německým spisovatelům pro děti. Jeho knihy se dočkaly více než 50 milionů výtisků v 55 jazycích. Řada z nich vyšla i česky, např. Malá čarodějnice, Čarodějův učeň, Anděl v kulichu, Moje knížka o Krakonošovi či Loupežník Hocenploc. První dvě se dočkaly i filmového zpracování – Čarodějův učeň ve slavné animované adaptaci Karla Zemana a Malá čarodějnice jako cyklus večerníčků s nezaměnitelnou výtvarnou podobou od Zdeňka Smetany.

Tato kniha Vodníček je první české vydání poslední autorské verze původního německého titulu Der kleine Wassermann, který již v roce 1956 odstartoval Preusslerovu úspěšnou spisovatelskou kariéru. Té však předcházela dramatická válečná zkušenost, kdy byl po maturitě na místním gymnáziu (1942) povolán do wehrmachtu. Léta 1944–49 strávil v zajateckém táboře v Tatarstánu, po propuštění ze zajetí se usadil v Bavorsku. Zde se šťastně setkal se svými rodiči a svou snoubenkou, kteří byli po válce vyhnaní z Liberce.

Na rodnou zemi však nikdy nezapomněl. Ve své tvorbě často čerpal z lidových vyprávění z Jizerských hor a Krkonoš, do německého prostředí převyprávěl příběhy dvou slavných českých kocourů – Kolářova Modroočka a Ladova Mikeše. V novém domově tak přispíval k uzdravování bolestně poznamenaných vzájemných vztahů našich národů a jeho knihy se na obou stranách česko-německé hranice těší velké oblibě dodnes.

Z němčiny přeložila Dagmar Heeg.

Detaily produktu
Kód
Autor Otfried Preussler
Rok vydání 2019
Edice 1. vydání
Počet stran 104
Vazba vázaná
Výška 21,5 cm
Šířka 15,5 cm
ISBN 978-80-906543-8-9