Vysněná učitelka

Miro Gavran
ledna února března dubna května června července srpna září října listopadu prosince
  • -40,00 Kč
  • -40,00 Kč
Zobrazit náhled
Flip
Detaily produktu
Kód
Autor Miro Gavran
Počet stran 127
Rok vydání 2019
Edice 1. vydání
ISBN 978-80-907559-2-5

Vysněná učitelka

Miro Gavran
250,00 Kč
210,00 Kč Sleva 40,00 Kč
Humorný příběh o čtrnáctiletém Ivovi, který se potýká se starostmi a komplexy, s nimiž se kluci jeho věku obvykle trápí. K jeho největším potížím patří, že dosud ještě nechodil s žádnou holkou. Jelikož neví kudy kam, začne si psát deník. Celá situace se ale začne pěkně zamotávat, když k nim do školy přijde nová učitelka zeměpisu – čerstvě vystudovaná pohledná černovláska Stela. Ivo se do ní bezhlavě zamiluje a svou lásku jí záhy začne vyznávat v anonymní e-mailové korespondenci.

Může však mít tak velký věkový rozdíl naději na úspěch? Co má Ivo poradit spolužačce Evě, jejíž rodiče se chtějí rozvádět a svět se jí hroutí před očima? A co teprve spolužákovi Zoranovi, který ze strachu z nevalného prospěchu zinscenoval stávku pedagogického personálu?

Satiricky laděný příběh menších i větších dramat současných teenagerů může zaujmout nejen čtenářky a čtenáře této věkové skupiny, ale i jejich rodiče, vyučující a další, kteří chtějí více proniknout do záhadného světa dospívajících na prahu 21. století.

Chorvatský spisovatel a dramatik Miro Gavran (*1961) je autorem pěti desítek divadelních her, deseti románů a deseti knih pro mládež. Jeho knihy se dočkaly více než 200 vydání doma i v zahraničí, podle jeho dramat a komedií vzniklo přes 300 inscenací po celém světě. Je zároveň jediným evropským dramatikem, který má za hranicemi své rodné země vlastní divadelní festival – GAVRANFEST. Tento festival začal roku 2003 ve slovenské Trnavě a kromě Polska a Německa probíhá od roku 2016 i v Praze. Díla Mira Gavrana byla přeložena do 40 jazyků.

Knihou Vysněná učitelka, která se během krátké doby dočkala v Chorvatsku sedmi vydání, se české čtenářské veřejnosti poprvé představuje jako autor knih pro mládež. Z chorvatského originálu Profesorica iz snova přeložily Hana Jirásková Dana Čepková.
Detaily produktu
Kód
Autor Miro Gavran
Počet stran 127
Rok vydání 2019
Edice 1. vydání
ISBN 978-80-907559-2-5