Vysněná učitelka

Miro GAVRAN
ledna února března dubna května června července srpna září října listopadu prosince
  • -101 Kč
  • -101 Kč
back
side
Zobrazit náhled
Otočit
Detaily produktu
Kód
Autor Miro GAVRAN
Rok vydání 2019
Edice 1. vydání
Počet stran 127
Vazba brožovaná
Výška 19 cm
Šířka 13 cm
ISBN 978-80-907559-2-5

Vysněná učitelka

Miro GAVRAN
250 Kč
149 Kč Sleva 101 Kč
Humorný příběh o čtrnáctiletém Ivovi, který se potýká se starostmi a komplexy, s nimiž se kluci jeho věku obvykle trápí. K jeho největším potížím patří, že dosud ještě nechodil s žádnou holkou. Jelikož neví kudy kam, začne si psát deník. Celá situace se ale začne pěkně zamotávat, když k nim do školy přijde nová učitelka zeměpisu – čerstvě vystudovaná pohledná černovláska Stela. Ivo se do ní bezhlavě zamiluje a svou lásku jí záhy začne vyznávat v anonymní e-mailové korespondenci.

Může však mít tak velký věkový rozdíl naději na úspěch? Co má Ivo poradit spolužačce Evě, jejíž rodiče se chtějí rozvádět a svět se jí hroutí před očima? A co teprve spolužákovi Zoranovi, který ze strachu z nevalného prospěchu zinscenoval stávku pedagogického personálu?

Satiricky laděný příběh menších i větších dramat současných teenagerů může zaujmout nejen čtenářky a čtenáře této věkové skupiny, ale i jejich rodiče, vyučující a další, kteří chtějí více proniknout do záhadného světa dospívajících na prahu 21. století.

Chorvatský spisovatel a dramatik Miro Gavran (*1961) je autorem pěti desítek divadelních her, deseti románů a deseti knih pro mládež. Jeho knihy se dočkaly více než 200 vydání doma i v zahraničí, podle jeho dramat a komedií vzniklo přes 300 inscenací po celém světě. Je zároveň jediným evropským dramatikem, který má za hranicemi své rodné země vlastní divadelní festival – GAVRANFEST. Tento festival začal roku 2003 ve slovenské Trnavě a kromě Polska a Německa probíhá od roku 2016 i v Praze. Díla Mira Gavrana byla přeložena do 40 jazyků.

Knihou Vysněná učitelka, která se během krátké doby dočkala v Chorvatsku sedmi vydání, se české čtenářské veřejnosti poprvé představuje jako autor knih pro mládež. Z chorvatského originálu Profesorica iz snova přeložily Hana Jirásková Dana Čepková.
Detaily produktu
Kód
Autor Miro GAVRAN
Rok vydání 2019
Edice 1. vydání
Počet stran 127
Vazba brožovaná
Výška 19 cm
Šířka 13 cm
ISBN 978-80-907559-2-5