Patří k nejoceňovanějším současným chorvatským básníkům, spisovatelům a publicistům. Jeho prozaická tvorba by se dala charakterizovat jako kombinace skutečnosti, historie, sci-fi a nadpřirozena. Vedle standardní štokavské varianty chorvatského jazyka píše často také v severochorvatském kajkavském dialektu, jehož je jedním z nejvýraznějších představitelů. V jeho textech se však nezřídka objevují také další chorvatské dialekty i jiné jazyky, překládá z angličtiny.

Je autorem řady knižních titulů - např. básnických sbírek Nakraj svijeta (1995, Na konec světa). Tetoverani čovek (2000, Tetovaný člověk), Četiri godišnja doba (1999, Čtyři roční období, Artificijelna mujna! / Četrti svetski rat (2007, Umělý blesk! / Čtvrtá světová válka); sbírek povídek Krvavo (2004, Krvavé), Ljubav, zlo i naopako (2014, Láska, zlo a zvrácenosti), Techno gost (2016, Techno host), Tijelo od snova (2018, Tělo snů), románů Hrvatski psycho (2004, Chorvatské psycho), Netopir i črni ljudi (2010, Netopýr a černí lidé) a Travanj (2014, Duben,).

V češtině zatím vyšla jeho povídka Eseker (v antologii Zázrak na ostrově, 2011). Připravovaný český překlad sbírky povídek Krvavo vyjde pod názvem Až na krev jako první samostatný knižní překlad Denise Peričiće v češtině.