Dočetla jsem vaši GDM knížku, je to úžasné. Nádherně vysvětlené pro laiky, uklidňující pro maminky, jasný návod, možnosti řešení, ketony, atd. – super, parádní jídelníček, recepty. Jsem nadšena. Těším se, až ji budu ukazovat a doporučovat pacientkám. Skvělá práce!

Zuzana Fedáková
Dobrý den,
v nedávné době jsem v jedné facebookové skupině věnující se těhotenské cukrovce vyhrála knihu "To pravé jídlo při těhotenské cukrovce" a byla jsem požádána o recenzi.

Na úvod bych chtěla říct, co jsem od knihy očekávala. Myslela jsem, že kniha bude obsahovat základní informace o těhotenské cukrovce a spoustu receptů. Nejdříve jsem tedy nalistovala stránky s recepty a přišlo zklamání - cca 15 receptů - opravdu jen tak málo? Abyste pochopili moje zklamání. Měsíc jsem držela dietu dle těhotenské cukrovky a na další dva měsíce jsem k tomu musela držet i jaterní dietu. Dopadlo to tak, že poslední měsíc jsem se nemohla na jídlo ani podívat, protože mi nezbylo moc jídel, která jsem mohla jíst v rámci obou diet zároveň. Proto jsem se těšila, že se nechám inspirovat spoustou receptů, které bych si upravila i na jaterní dietu, když bude potřeba. To mě ale neodradilo a vrhla jsem se do čtení celé knihy.

Počáteční zklamání vystřídalo nadšení. Do rukou se mi dostal zdroj informací, který jsem potřebovala. Internetová stránka www.tehotenskacukrovka.cz je velmi užitečná, ale přesto mi tam chyběly některé informace. V této knize jsem tyto informace našla a ještě jsem si rozšířila vědomosti o těhotenské cukrovce. Tuto knihu doporučuji všem nastávajícím maminkám, kterým zjistí gestační diabetes. Přečtou si o rizicích, která mohou nastat, když se nedodržuje dieta, od kdy počítat čas do měření, proč nenaměří vyšší hodnoty, když sní něco s obsahem cukru a spoustu dalších informací. Maminky zde najdou i rady, jak předejít cukrovce během dalšího těhotenství.

Závěrem: Kdo si myslí, že se jedná o kuchařku, ve které najde desítky receptů, tak bude určitě zklamaný. Kdo ale hledá ucelený zdroj informací o gestačním diabetu, tak je tato kniha (s kombinací s internetovou stránkou www.tehotenskacukrovka.cz), tím pravým.
Přeji pěkný den.

S pozdravem, Mgr. Markéta Karásková

Velmi doporučuji, koupila jsem rovnou dvě. Sobě a po přečtení i své paní doktorce jako dárek. Je třeba tyto informace šířit! Navíc mi teď připadá, že jím tisíckrát lépe a zdravěji než léta předtím.

Daniela Vávrová

Knihu jsem koupila kdysi v angličtině, moc mi tehdy pomohla, když mi byla diagnostikovaná těhotenská cukrovka. České verze jsem se trochu obávala, nemám moc ráda překlady, ale ze zvědavosti jsem zakoupila. A mohu říct, že česká verze knihy naprosto nic neztrácí na citlivosti, s jakou autorka knihu psala, moc děkuji všem, kteří se o vydání zasloužili!

Monika Skopalová

Přečetla jsem jí před dvěma lety, když jsem na nízkosacharidové dietě čekala druhé dítě. Ač jsem, myslím, ohledně LCHF věděla docela dost, dočetla jsem se spoustu nových, zajímavých informací. Vřele knížku doporučuji, nejen těhotným.

Lenka Horká

Ať už vám byla diagnostikována těhotenská cukrovka nebo máte strach z přílišného přibírání na váze během těhotenství, tato kniha je správnou volbou. Velmi srozumitelným způsobem vysvětluje celou problematiku těhotenské cukrovky, její případný vliv na zdraví matky i dítěte a nabízí způsob, jak tato rizika vhodnou stravou eliminovat. Vše vychází ze základů nízkosacharidového stravování a je to přizpůsobeno pro těhotné, v knize naleznete ukázkové jídelníčky i odpovědi na nejčastější otázky. 

Run&Read Jane