Flandil ve školce i u doktora jsou jedny z mála knížek, které dokáže náš čtyřletý syn opravdu se zájmem poslouchat :)). A baví to i nás rodiče. Respektující styl výchovy je nám velmi blízký a není to tak dávno, co jsme byli sami dětmi a bývali bychom takové knížky tenkrát moc ocenili. Jsou totiž léčivé :)

popelka595popelka5951

Pecka kniha, stejně jako první díl. Syn, 3 roky, si ji neuvěřitelně oblíbil. Dobrodružství Flandila a jeho kamarádů a jejich různá zranění nás provázejí každý den. Líbí se mi citlivý přístup a vysvětlování dětem, některé situace už jsme díky Flandilovi u doktora absolvovali mnohem více v pohodě.

Coco3Coco32

Skvělá kniha, která pomáhá rodičům a dětem překonat strach při vyšetření u doktora. Jak vše zvládnout bez křiku a s respektem. Doporučuju!

KatepazKatepaz1 

Četla jsem hodně pozitivních recenzí na Flandílka, takže jsem ho měla už dávno koupeného. A dnes na něj došlo! Synovi je 2 a čtvrt a do školky ho chci zkusit dát nejdříve ve třech letech, tudíž času ještě relativně dost. Jenže ho zaujala obálka, takže jsme knížku vytáhli už teď. Říkám si - skvělý! Sama jsem zvědavá na reakci, protože doteď jsme knížky sice četli každý večer, ale nikdy ne takhle souvislý text, kde se v podstatě jen poslouchá a moc neprohlíží. V tomhle to byla premiéra. A výsledek? T. poslouchal, ani se nehnul, byl úplně ponořený do děje a prožíval každou zmíněnou emoci. (Měnila jsem hlasy, prožívala to, ale text jsem vůbec nijak nepozměňovala, je napsaný skvěle!) Po první kapitole chtěl vidět obrázky. Některé jsou dělané jako omalovánka. Nevím, zda to byl záměr, ale moc nás to zaujalo. (Na přání jsem ho pak druhý den nechala jednu stránku vybarvit.) Ještě jsme si o tom všem povídali, ujišťoval se, že maminka šnečka opravdu vyzvedla a měl velkou radost. Pak že už jdeme spinkat, tak zavřel oči a najednou výkřik: "Maminko, šnečkaaaa, chci ještě, ještě, ještěěě!!!!" Bylo to tak vehementní, že jsem nemohla říct ne. Takže jsme zhltli ještě celou další kapitolu. Tímhle se synkem přidáváme k té hromadě nadšených čtenářů Flandílka a určitě pořídíme i Flandila u doktora. Děkujeme!

Zuzana Gálová

Jsme s Flandilem u doktora

Když jsem klukům (6,5 a 4,5roku) řekla, že vyšel další díl Flandila, byli nadšení a samozřejmě ho hned chtěli. Po týdnu čtení jsme se ale nedostali dál než ke druhé kapitole. Četli jsme ty první dvě pořád dokola. Jenže já byla hrozně zvědavá, co je tam dál... A tak jsem to za jedno odpoledne dočetla. Četla jsem jedním dechem a měla jsem pocit, že jsem přímo tam se zvířátky a často se mi promítly vzpomínky z dětství anebo podobné zážitky s klukama. Klukům jsem potom vyprávěla, jaké další příběhy zvířátka zažila, a to hned chtěli číst další kapitoly. Často si o knížce a zvířátkách povídáme, pořád se na něco vyptávají. Flandil u nás teď zkrátka vede.

Miluška Novotná

Ahoj, nedávno jsem tu sháněla Flandílka...už ho máme doma, přečtenýho. Tyjo, jak to říct. Máme holky 19 měsíců od sebe a starší Anička je od narození mladší fixovaná neuvěřitelným způsobem na tátu. Mě kolikrát docela drsně odmítá. Máma pryč. Nechci tě. Přestaň už mluvit!

A teď k Flandílkovi. Byly jsme u kapitoly o sourozencích. Anička normálně musí mít knížku tak, aby dobře viděla na obrázky. Tentokrát se celou tu dobu čtení koukala na mě. Pak usnula. A ráno mě vzbudilo: mami! Mami! Chvíli jsem si říkala, jak se mladší Maru v noci dostala z naší postele do dětského pokoje a pak mi to došlo. Volala mě Anička. Ta, která dostávala hysterák, když jsem se ji opovážila vzbudit já místo táty. Ta, co si ani ponožky nenechala ode mě nandat. Ta, co mě celý dva roky posílá pryč, ani si nevšimne když fakt odejdu a naopak brečela když mi to vyšlo a přišla jsem dřív...

Mami, budeš mi zase číst tu oranžovou knížku? Tak jsme ji ještě ráno dočetly. Znáte film Zápisnik jedné lásky? Ona se mi vrátila! Celý den jsme měly takovou pohodu a takovou flow mezi námi. Krása. Jo a taky mě Flandil (nebo spíš jeho maminka) naučil, jak jednoduše uznávat pocity!!! Díky za Flandílka!!!!

Monika Pavlová